Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita credit Brd
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita credit Brd

In anul 2014 am facut credit la Brd din motive personale din luna 07.2015 nu am mai putut sa achit ratele lunare...n.am primit notificari nimic scris de la ei pana astazi dimineata cand am primit prin posta un plic de la executorul judecatoresc ca voi fi executata silit si proprire pe conturi...eu in acest moment sunt in concediu maternal si singurul venit este indemnizatia+alocatia copilului pe care nu se poate pune popriri...as dori sa ma indrumati cum sa formulez adresa catre executor pentru a nu.i pune poprire pe contul care mi se vireaza banii.va multumesc!
Anunțați urgent banca, este problema băncii să trimită adresă către executor prin care sa-l informeze despre statutul juridic al banilor care intră în cont.
Cardul va fi blocat, veți putea scoate banii numai cu buletinul de la casieria băncii.
Indicat ar fi sa acceptati poprirea si sa achitati lunar din veniturile ce le aveti fiindca in cazul in care nu au ce popri , va pot executa silit imobilul proprietate (daca aveti)
ContSters429609, utilizator