avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... As dori sa inaintez o ordonanta presedintiala pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

As dori sa inaintez o ordonanta presedintiala pentru custodia fetitei

Buna ziua as dori sa inaintez o ordonanta presedentiala pt custodia fetitei(7ani)..fiind divortata de 4 ani de tatal si vustodie comuna pana in prezent..as dori sa stiu ce este necesar si cat dureaza aceasta formalitate
Cel mai recent răspuns: When , utilizator 20:07, 25 Iulie 2017
Daca tatal are program de legaturi personale nu prea aveti sanse sa va mutate cu fetita in alta tara.
Daca e vorba doar de vacanta, atunci puteti obtine suplinire de acord.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordonanta presedintiala leona777 leona777 va rog frumos sa ma ajutati cu un model de ordonanta presedintiala ptr stabilire domiciliu minor la mine si exercitare exclusiva a autoritatii parintesti. Se ... (vezi toată discuția)
Lipsa acord iesire din tara minori Mariasofia321 Mariasofia321 Cum pot pleca cu copii din tară daca in urma divortului prin notar avem custodie comuna si tatăl nu vrea să semneze pt iesirea copiilor din tară ,mentionez ... (vezi toată discuția)
Cm pot calatorii cu minorul fara acordul tatalui sol0606 sol0606 sunt maritata dar in divort. intre timp am cunoscut pe cineva si am facut un copil. din cauza ca divortul nu era pronuntat copilul a fost trecut pe numele ... (vezi toată discuția)