Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Examen consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Examen consilier juridic

Bună Seara! Vreau sa particip la un examen pentru un post de consilier juridic debutant (personal contractual) .Am absolvit facultatea de drept doar ca nu am lucrat în domeniu acesta.As vrea sa știu salariu pentru acest post...este foarte mult de învățat și vreau sa știu dacă merita efortul. Mulțumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
@ Kriss26, Salariile sunt, de obicei, undeva putin peste 1500 lei brut (in mana probabil 1100 lei), adica un salariu onorabil chiar binisor pentru un tanar absolvent de facultate, care are deja casa, masa, masina, parinti si bunici care-i fac de mancare, spalat, calcat, curatat.
Desigur, in timp salariul poate creste.