Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Licenta transport marfa pt autoutilitara de 3,5 tone?!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Licenta transport marfa pt autoutilitara de 3,5 tone?!

Buna ziua! Infiintez zilele acestea un srl care se va ocupa in principal de relocari/mutari de locuinte , dar si transport de diverse obiecte, marfa la cererea clientului. Acuma am o problema, am sunat la ARR si acestia mi-au spus ca ei nu elibereaza licente pt masini de 3,5 tone. Daca societatea comerciala pe care o deschid e destinata transportului de marfa dar autoutilitara nu are licenta de transport marfa sunt in regula?! Vad atatea firme de relocari sau transport orice care transporta cu autoutilitare de 3,5 tone. Am mai vazut pe acest site cum ca ar trebuii sa ma inscriu la bursa transporturilor?! E corect?! Astept un raspuns , deoarece vreau sa imi incep afacerea si nu ma lamureste nimeni daca sunt in regula sau nu. Multumesc anticipat.
Pentru autoutilitara sub 3,5 tone mma nu iti trebuie licenta de transport si nici alt atestat.
Pana in 3,5 t nu ai nevoie de licenta.drumuri bune
Buna,as dori sa deschid un SRL pentru transport internațional de marfa 3,5 T
Care sunt procedurile după ce ai înființat SRL-ul și ți-ai achiziționat mașina??
Bună ziua,as dori sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu un transport din moieciu de jos pana la tarcau
Transport marfa contra cost cu autoutilitara sub 3,5 t