Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... constructie circuit inchis
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

constructie circuit inchis

Buna seara.
Am si eu o mare nelamurire.Ce inseamna "constructie cu circuit inchis" si ce condiiti trbuie sa indeplineasca propietarul unui teren de 150 mp ca sa poata construi o casa ?
Cred ca asta cautati
[ link extern ]
Ok ,dar poate construi o casa pe un teren de 150 m lungime si 5 m latime?Fara a cere acordul vecinilor?
.....:stunned: Doar daca construieste numai holul.....:giggle:
sau o casa pentru pitici....:hugall:
elga50, moderator
=D>deci sa inteleg ca nu are voie sa construiasca mai ales ca are deja un calcan :))si intre mine si el este 1 m distanta, iar daca ar face constructia asta cu circuit inchis ar insemna ca eu nu mai am lumina si aer in casa #-o
O locuinta are voie sa aibe 2 calcane?
Eu nu ma pricep la asa ceva si de aceea apelez la dumneavoastra ca sa ma lamuresc:)
Ce va pot spune sigur...e ca nu la aceasta sectiune veti gasi raspunsul pe care il doriti....mai degraba pe site-uri specializate si forumuri ale constructorilor....dar...aici, poate numai din intamplare sa se afle cineva care sa va raspunda aplicat.:sorry: