avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu in caz de inmormantare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu in caz de inmormantare

Va rog daca poate cineva sa ma lamureasca cum e cu zilele libere in caz de inmormantare ca nu am gasit decat raspunsuri de cativa ani buni vechime referitoare la subiect. Pe 21 august a decedat socrul meu, Cum fac sa-mi iau zilele libere, nu am acces la regulamentul intern si in codul munci nu se specifica nimic.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:32, 11 Septembrie 2017
Trebuie sa verificati in reg.intern daca exista asa ceva prevazut.
am facut cerere in baza cm articolul 152 parca si ma sunat secretara sa-mi spuna ca am 3 zile
din pacate nu am regulamentul intern nu am primit nici un exemplar nici eu nici colegi mei :(
Ultima modificare: Luni, 11 Septembrie 2017
dorinhojda, utilizator
Atunci faceti cerere pentru acordarea celor 3 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. socrul meu a decedat în cursul zilei de astăzi. ... stefanpopovici stefanpopovici Bună seara. Socrul meu a decedat în cursul zilei de astăzi. Am dreptul la concediu pentru a mă ocupa de înmormântarea acestuia? Câte zile, care este ... (vezi toată discuția)
Deces H.Cosmin H.Cosmin Buna Ziua. De curând, bunicul meu a decedat si am următoarele întrebări : 1) Cate zile libere se acorda? 2) De ce acte am nevoie pentru acordarea acelor ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, pentru decesul socrului unui angajat, cate zile libere ... elservconstruct elservconstruct Buna ziua, Pentru decesul socrului unui angajat, cate zile libere platite se acorda daca in Regulamentul intern nu este specificat ? Multumesc anticipat ! (vezi toată discuția)