Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu in caz de inmormantare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu in caz de inmormantare

Va rog daca poate cineva sa ma lamureasca cum e cu zilele libere in caz de inmormantare ca nu am gasit decat raspunsuri de cativa ani buni vechime referitoare la subiect. Pe 21 august a decedat socrul meu, Cum fac sa-mi iau zilele libere, nu am acces la regulamentul intern si in codul munci nu se specifica nimic.
Trebuie sa verificati in reg.intern daca exista asa ceva prevazut.
am facut cerere in baza cm articolul 152 parca si ma sunat secretara sa-mi spuna ca am 3 zile
din pacate nu am regulamentul intern nu am primit nici un exemplar nici eu nici colegi mei :(
dorinhojda, utilizator
Atunci faceti cerere pentru acordarea celor 3 zile.