avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 893 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Va rog sa ma ajutati- actele copilului sustrase de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Va rog sa ma ajutati- actele copilului sustrase de bunica

Buna ziua.
Sunt căsătorita de 6 ani din care a rezultat un copil (are 4 ani acum).
Nu ma mai inteleg cu sotul ,si am hotărât sa ne vedem fiecare de drumul lui.
Eu am hotărât sa plec in Anglia,el fiind in Belgia mi-a trimis procura.
Dar mama mea cand a auzit ca plec ,a furat certificatul băiatului si pasaportul.
Ce pot face?
Scoateți duplicat pt.certificat și alt pașaport.
Pot sa fac alt certificat fara tatal copilului sau pasaport?....
poate va e de folos daca ii faceti plangere la politie, poate o conving ei sa vi le dea. Altfel, aveti nevoie de declaratia tatalui pt a-i face copilului din nou pasaport.
Procura pt. Ce este?
Sa pot iesi cu baiatul din tara

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere in belgia xenia1985 xenia1985 Am nascut in begia si as dori sa plec in tara in Rominia cu copilul de 2 luni ,intrebarile mele sunt:ce trebuie sa fac sa scot certificatul de nastere ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am un băiețel de 1an și 9 luni, conceput cu 20 ... RoxS87 RoxS87 Buna ziua, am un băiețel de 1an și 9 luni, conceput cu 20 zile insinte de finalizarea divorțului, deci fostul soț nu este tatăl, am făcut tăgada ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedentiala loredana777 loredana777 Buna ziua, Tatal baietelului meu in varsta de 4 ani , refuza sa imi acorde declaratia de calatorie in strainatate fara motive temeinice.De 3 luni suntem ... (vezi toată discuția)