Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Calcul suprafata teren
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Calcul suprafata teren

cum calculez suprafata unei proprietati incercuita de garduri vecine,?,/la fatada plasei ,la centrul stalpului sau cu gardul vecinului?
Contactând un cadastrist autorizat.
Trebuie sa contactati un expert tehnic judiciar/ extrajudiciar in specializarea cadastru si geodezie din judetul dvs. Gasiti o lista a expertilor judiciari pe site-ul Ministerului justitiei sau afisata la Birolul local pentru expertize tehnice judiciare de pe langa tribunalul judetean.
Daca in final veti ajunge in instanta, este bine sa contactati un expert tehnic judiciar, in conditiile in care un raport intocmit de acesta poate fi avut in vedere de instanta de judecata si nu cheltuiti bani de 2 ori.
Mai multe informatii gasiti aici:
[ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca