Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CARE ESTE TERMENUL DE CONSTATARE ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CARE ESTE TERMENUL DE CONSTATARE ?

Am devenit proprietar al unei case si teren in anul 2015 . Astazi am aflat faptul ca fostii proprietari imreuna cu un vecin au edificat in anul 2002 niste trepte betonate care fac legatura intre casa asta pe care o am eu acum si strada principala , FARA AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE , pe o bucata de teren care era gradina . Care ar fi data
a la care se ia in considerare ca si constatatre ? Data la care am devenit proprietar , sat data de astazi cand mi-au spus de la primarie ca este facuta fara autorizatie ? Pe mine ma intereseaza sa dispara scarile si sa fie puasa toata treaba in sarcina vecinului care le a facut auirea acolo .
LAURA4628, utilizator