avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Creante intr-o tara din UE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Creante intr-o tara din UE

Buna ziua,
In 2015 an lucrat intr-o tara dn UE unde am platit impozit pe venit conform graficului de rambursare stabilit de autoritatea din tara respectiva. In 2016 s-a facut recalcularea, eu neprimind nici o instiintare pana azi cand am primit de la ANAF un pli cf. caruia am de restituit statului respectiv o suma de bani. Nu se specifica in ce fel si in cat timp trebuie s-o restitui. Cui sa ma adresez in acest caz?

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza venitul din arenda? hamarsold1985 hamarsold1985 Cum se calculeaza venitul din arenda? Venitul brut a fost 40324 lei, deducerea de 40 % a fost de 16130 lei, venitul net realizat a fost de 24194, iar ... (vezi toată discuția)
Obligatii de plata pfa suspendat IDCatalin IDCatalin Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Detin un PFA norma pe venit. In Martie 2014 am decis suspendarea lui (pana in Martie 2017) pentru ca urma sa ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto castigata in instanta testariauto testariauto In 19.09.2014 si respectiv 13.10.2014 am primit hotarari judecatoresti pentru restituirea taxei auto, a dobanzii si a cheltuielilor de judecata. Am primit ... (vezi toată discuția)