Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cat este termenul de prescriptie?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cat este termenul de prescriptie?

Cât este termenul de prescriptie a dreptului organului fiscal de a stabili obligatii fiscale in cazul unui contribuabil persoana fizica.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc.
Sa inteleg deci ca in cazul unui contrbuabil persoana fizica organul fiscal nu poate stabili obligatii fiscale pentru o perioada mai mare de 5 ani in urma pornind de la data declansarii controlului?
~ Conținut șters la cerere ~
Clar.
Multumesc, o zi buna.