Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procedură comunicare schimbare domiciliu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Procedură comunicare schimbare domiciliu

Mi-am schimbat domiciliul si trebui sa incunostiintez instanta si parchetul pentru comunicari...O pot face prin posta ? Ce trebuie sa cuprinda adresa mea catre acestia ? Va multumesc pentru raspunsuri ...
În primul rând trebuie să menționați numerele de dosar pentru ca informarea dvs să ajungă unde trebuie.
Atașați și o dovadă cu privire la noul domiciliu.
Da puteti. Scrieti la antet: denumirea instantei (judecatoria..., tribunalul... etc.) Dosar nr.... Termen... Apoi scrieti "Catre... (instanta)", cine sunteti, adresa, CNP si ca v-ati schimbat domiciliul si atasati copie dupa cartea de identitate noua pe care sa scrieti "Conform cu originalul" si semnati. Trimiteti cu confirmare de primire.