Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlu de proprietate pentru imobilele moștenite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlu de proprietate pentru imobilele moștenite

Locatie:sat Macaresti,com.Prisacani,parinti decedati ,nu au Titlu de proprietate.Copii:doua fete.Dorim sa vindem casa si pamantul mostenit,de unde trebuie sa incepem demersurile.Primul pas!
Multumesc
De la dezbaterea succesiunii dupa parinti.
ce acte sunt necesare si de unde se procura,neavand Titlu de proprietate
Zona respectiva a fost cooperativizata? Adica au fost emise titluri de proprietate pentru comuna Prisacani? Nu ma refer la parintii dvs. Intreb in general.
da s-au emis titluri de proprietate,dar s-a sistat la un moment dat si o parte din sateni au ramas fara titlu,printre care si parintii mei
multumesc pentru ajutorul acordat
Atunci, trebuie ca inainte de succesiune sa obtineti acte de proprietate, ceea ce se poate face numai pe cale judecatoreasca.
Luati legatura cu un avocat.