Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Valabilitate libret de economii
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Valabilitate libret de economii

Bună ziua. Fiul meu s-a căsătorit de curând, și în momentul mutării nurorii a găsit printr lucruri un libret de economii rămas de la tatăl ei care a decedat înainte de 1989,care avea ca și clauza sa nu îl poată folosi pana la împlinirea vârstei de 18 ani, ea fiind născută în 1985. Va rog sa îmi spuneți dacă mai valorează ceva, deoarece la împlinirea vârstei i s-a spus ca nu mai valorează nimic. Mie nu mi se pare corect, pentru ca în tot acest timp banii au fost folosiți de către CEC.Va rog să-mi spuneți dacă mai valorează ceva,pe trupa ca ar fi cam aceeași situație ca și la aceea cu banii depuși pentru cumpărarea mașinilor. Va mulțumesc anticipat.
Buna seara,
Sa mearga la o agentie CEC BANK si sa solicite sa i se spuna care este valoarae actuala.
Doar ei pot sa calculeze valoarea actuala.
Carnetul CEC este valabil dar suma este de recalculat in functie de toate schimbarile care s-au intamplat in ultimii 30 de ani.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator