avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... contributii cas si cass ord.4.2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

contributii cas si cass ord.4.2017

un salariat cu timp partial la propria firma, care are si un pfa si plateste conf. decl.600 cas redus, si care are si venituri din dividend din 2016, pentru venitul din salariul cu norma redusa si functia de baza, plateste ca+cass conform ord.4?
pentru veniturile din activitatea ca pfa platesteimpozit, sanatatea si cass ( redus)
pentru veniturile din dividende plateste impozitul.
va multumesc

Alte discuții în legătură

Modificari legislative 2016 SALLAY CATALINA SALLAY CATALINA Buna ziua ! Va rog raspuns concret: - Ce cota de impozit pe dividende platim cu 01.01.2016 - 16% sau 5%? - Administratorul este pensionar, pensie peste 1000 ... (vezi toată discuția)
Declaratia 212 - neclaritati impozite 2017 (cas pt dividende incasate in 2017) cristi_22 cristi_22 Buna ziua, Sunt salariat (8 ore, salar peste salar minim). Am si un PFA norma de venit. Norma de venit pt 2017 a fost injumatatita (adeverinta salariat) ... (vezi toată discuția)
Calculator impozit microintreprindere cu un singur angajat marius1975_2 marius1975_2 Buna ziua, De cativa ani prestez servicii IT pentru o firma UE ca PFA. Din 2016 m-am gandit sa functionez ca o microintreprindere. Din pacate, nu am gasit ... (vezi toată discuția)