avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata cas ptr pensionar cu venituri realizate din ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata cas ptr pensionar cu venituri realizate din salarii

Trebuie să plătesc cas in cazul in care sunt pensionar dar realizez venituri din salariu pe contract individual de munca cu norma de 4 ore?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:22, 22 Septembrie 2017
Platiti c.a.s. , chiar daca aveti calitatea de pensionar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare pensionar militar cristian_sf1962 cristian_sf1962 Sunt pensionar militar in conformitate cu prevederile legii nr 223/2015, cu modificarile si completarile ulterioare. Pensia militara a fost determinata doar ... (vezi toată discuția)
Contributii privind angajarea unui pensionar Daliborka Daliborka Buna ziua, in cazul in care, un angajator angajeaza un pensionar cu norma de lucru : 4 ore/zi cu 900 lei brut; in acest caz plateste contributiile aferente ... (vezi toată discuția)
Asigurari sociale richy richy Buna ziua, Am cautat pe forum dar nu am gasit un raspuns clar. Vreau sa imi infiintez un PFA pe sistem real. Mentionez ca sunt angajat cu norma de 4 ore ... (vezi toată discuția)