avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 169 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren agricol intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren agricol intravilan

Buna ziua. Am un teren agricol intravilan. Vreau sa edific o constructie pe el. Card sunt pasii ce trebuie sa-i urmez pana la obtinerea CU? Tebuie sa-l scot din teren agricol si sa-l aduc in construibil? Trebuie sa intocmesc PUZ sau sunt si alte cai?
Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 23 Septembrie 2017
gutab, utilizator

Alte discuții în legătură

probleme cu scoaterea din circuitul agricol al unui teren extravilan clau1858 clau1858 Buna seara As dori sa va intreb ce pot face daca am scos din circuitul agricol un teren situat in extravilan si in certificatul de urbanism este mentionat ... (vezi toată discuția)
Pamant intravilan - intrebari ovidiu_diac ovidiu_diac Buna seara tuturor, Vreau sa cumpar un pamant de casa de peste 6500mp dar este inregistrat ca extravilan(nefiind in oras ci undeva linga o padure ca si ... (vezi toată discuția)
Teren intravilan arabil nicolae m nicolae m buna seara ! am cumparat un teren intravilan arabil cu numar cadastral si inscris in cartea funciara si vreau sa construiesc pe el, se poate?ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)