Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren agricol intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren agricol intravilan

Buna ziua. Am un teren agricol intravilan. Vreau sa edific o constructie pe el. Card sunt pasii ce trebuie sa-i urmez pana la obtinerea CU? Tebuie sa-l scot din teren agricol si sa-l aduc in construibil? Trebuie sa intocmesc PUZ sau sunt si alte cai?
Multumesc
gutab, utilizator