Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... comerciant ambulant
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

comerciant ambulant

ce trebuie sa indeplineasca o persoana fizica pentru a putea comercializa popcorn in parcuri, targuri si alte locatii? sper sa nu para o intrebare pusa aiurea! va multumesc!
Va infiintati un PFA care sa aiba ca obiect de activitate autorizat comertul cu amanuntul prin standuri si piete - cod CAEN 4781-Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe