Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical cod 14 si plecare din tara 6 luni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical cod 14 si plecare din tara 6 luni

Am concediu medical pe cod 14 pe care il primesc lunar de la medicul oncolog(mentionez ca am dreptul legal la 365 zile de concediu pe cod 14 coform diagnosticului de la medicul specialist), si doresc sa petrc 6 luni la fiul meu in Statele Unite. Exista o modalitate ca acest concediu sa fie inmanat unui imputernicit care sa preia in locul meu concediul medical de la medicul oncolog si sa-l predea angajatorului? Sau alta modalitate de a beneficia de acest concediu pe timpul sederii in Statele unite? Va multumesc.
butliviu, utilizator