Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Start-up Nation 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Start-up Nation 2017

Buna ziua,

Am fost aplicat la Start-up Nation 2017 si am fost acceptati pentru finantarea proiectului. Dorim crearea mai multor locuri de munca dintre care unul pentru o persoana iesita in luna augut din plata indemnizatiei de somaj. Nu are acum nici un loc de munca momentan. Angajarea acesteaia este eligibila pentru decontarea salariului ?

Multumesc anticipat.
Daca ati semnat acordul de finantare si ati avut prevazut in proiectul depus si decontarea salariilor, orice anagajare este eligibila.
Daca in proiect ati specificat ca angajati salariati "defavorizati", si persoana respectiva este inca inscrisa ca persoana aflata in cautarea unui loc de munca la AJOFM (chiar daca nu se mai afla in plata indemnizatiei), prezentandu-va la angajare o repartitie din partea AJOFM, atunci persona se poate considera "defavorizata".
Multumesc mult pentru raspuns!
Seara frumoasa!