Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Operator RSVTI -PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Operator RSVTI -PFA

Buna ziua , ma numesc Pavel Florin sunt autorizat operator RSVTI din anul 2015 , in prezent activez cu contract de munca norma intreaga la ISPH . Intrebarea mea catre Dumneavoastra este ,daca pot infiinta un PFA ca RSVTI si sa prestez activiattea de RSVTI in baza de contract prestari servicii cu alte societati comerciale sau institutii ? Multumesc pentru sprijin.
~ Conținut șters la cerere ~
Daca autorizatia este valabila si pentru a presta activitati la terti nu numai la firma unde sunteti angajat si care a platit cursul plus autorizarea dvs. nu cred sa aveti probleme la Registrul comertului unde veti dori sa deschideti firma proprie.
Dacă Iscir - ul nu este de acord cu PFA ul, ce putem face?

POPA GHEORGHE a scris:

Daca autorizatia este valabila si pentru a presta activitati la terti nu numai la firma unde sunteti angajat si care a platit cursul plus autorizarea dvs. nu cred sa aveti probleme la Registrul comertului unde veti dori sa deschideti firma proprie.

Daca PFA -ul/ RSVTI-ul detine autorizatie ISCIR valabila, nu vad ce motiv ar avea institutia sa nu fie de acord.