Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Carnet de munca nestampilat de unitatea emitenta - ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Carnet de munca nestampilat de unitatea emitenta - demonstrare vechime

Buna ziua! O cunostinta se confrunta cu o problema. La depunerea dosarului de pensionare, a descoperit ca are carnetul de munca nestampilat si nesemnat de catre unitatea emitenta, aceasta fiind un fost CAP. Cum arhivele fostelor CAP au disparut (au fost distruse), persoana respectiva nu are cum sa faca rost de o adeverinta privind vechimea si perioada in care a lucrata acolo. S-a apelat la instanta, iar instanta a respins de la bun inceput proba cu martori. Ce este de facut pentru ca totusi, acest om sa poata beneficia de pensie, avand in vedere toate cele relatate? Multumesc!
Se poate contesta decizia instantei...cand a fost pronuntata?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Pensiile foştilor CAP-işti, "căutate în Arhivele Naţionale"
[ link extern ]

Reconstituire vechime pentru munca prestată în cadrul fostelor C.A.P.-uri. Criterii avute în vedere. Vechime în muncă.
[ link extern ]

Reconstituire vechime in munca - CAP:
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Dapix, utilizator
Deja are o hotarare a instantei ...
Dacă nu s-a judecat bine, nu s-a documentat înainte.
Nu te duci la proces numai cu 2 martori.......
Scrie undeva cu cati martori trebuie sa se prezinte la un proces?