Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatul refuză să lucreze în preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatul refuză să lucreze în preaviz

Buna ziua,

Va rog, frumos, sa ma ajutati cu un raspuns: unui angajat, care si-a notificat demisia, i s-a adus la cunostinta, verbal, obligatia de a lucra preaviz, dar el nu s-a prezentat la locul de munca.Cum trebuie sa procedez mai departe?
Incepeti procedura cercetarii disciplinare: [ link extern ]
Il pontati nemotivat si apoi dupa cum aveti prevazut in regulamentul intern demarati procedura cercetarii disciplinare.
Chiar într-un articol al site-ului aveti rezolvarea:
www.avocatnet.ro/articol_408...