Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer la alta clasa din acelasi liceu, la acelasi ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer la alta clasa din acelasi liceu, la acelasi profil

Sunt mama unui elev de 17 ani, care acum este in clasa a XI-a. Este premiantul clasei cu toate piedicile avute din partea unui cadru didactic. Din clasa a IX-a copilul a fost abuzat emotional de o doamna profesoara care, daca a vazut ca nu riposteaza la nici un fel de atac, acum a trecut la atac impotriva parintilor. Nu mai vrea sa participe la orele dumneaei si prin urmare singura solutie este transferul in clasa paralela dar, conducerea unitatii ne spune ca transferul il poate face doar la incheierea semestrului. Exista o portita sa-l schimbam acum in luna lui octombrie 2017?
monis, utilizator