avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

As vrea sa stiu daca dupa modificarea codului muncii s-a modificat ceva si in ceea ce priveste contractul colectiv.
Stiu ca daca sunt mai mult de 21 angajati era obligatorie - Negocierea, nu si încheierea unui contract colectiv.
Asa este?
S-a modificat ceva ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:34, 17 Octombrie 2017
Intr-adevar , asa a ramas si dupa adoptarea OUG 53/2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dialog social ada_73 ada_73 O unitate cu mai mult de 21 de angajati are obligatia de a intocmi contract colectiv de munca? (vezi toată discuția)
Implicatiile modificarii legii 62/2011 cu oug 82/16.11.2017 leruana leruana Care ar fi procedura legala pentru angajator pentru aplicare, cu implcatii minime, a articolului VII din OUG 82/16.11.2017. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Contract colectiv de munca nicoleta_lungoci nicoleta_lungoci Societate comerciala, 22 de angajati Am nevoie de contract colectiv de munca? In ce conditii am nevoie de un contract colectiv de munca? Va multumesc! (vezi toată discuția)