Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract colectiv de munca

As vrea sa stiu daca dupa modificarea codului muncii s-a modificat ceva si in ceea ce priveste contractul colectiv.
Stiu ca daca sunt mai mult de 21 angajati era obligatorie - Negocierea, nu si încheierea unui contract colectiv.
Asa este?
S-a modificat ceva ?
Intr-adevar , asa a ramas si dupa adoptarea OUG 53/2017.