Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... desprindere de asociatia mama
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

desprindere de asociatia mama

BUNA ZIUA!
NE CONFRUNTAM CU URMATOAREA PROBLEMA:
-NE-AM INFIINTAT CA ASOCIATIE DE PROPRIETARI PE O SCARA DE BLOC CU O PARTE DIN PROPRIETARI(50%+1)
-ASOCIATIA MAMA NU E DE ACORD CU DESPRINDEREA IAR FURNIZORUL DE UTILITATI NU VREA SA INCHEIE CONTRACT INDIVIDUAL CU NOI
-ASOCIATIA-MAMA NU VREA SA INCHEIE UN PROTOCOL CU NOI CU PRIVIRE LA PLATA UNOR CHELTUIELI COMUNE
-CE PUTEM FACE?
Studiati discutia de la link-ul de mai jos pentru a va lamuri.
www.avocatnet.ro/content/for...
V-ati infiintat? Aveti personalitate juridica capatata la judecatorie?
DA AVEM PERSONALITATE JURIDICA
PROBLEMA ESTE CA 11 LOCATARI DE PE SCARA VOR LA NOUA ASOCIATIE IAR 9 VOR LA VECHEA ASOCIATIE...
nu este legal constituita...unul din cei 9 poate cere anularea actelor de constituire...
proprietaru, utilizator