Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decont delegatie auto personal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decont delegatie auto personal

La decontarea unei delegații cu auto personal în limita a 7,5 l la 100 de km valoarea bonului de carburant poate să fie mai mică decât suma decontată?
Pentru benzina nu trebuie sa anexati bon la decont.
Se deconteaza: 7,5 litri / 100 Km x nr. Km parcursi (tur-retur, de la domiciliul dvs. pana la .../ de la .... firma unde mergeti in delegatie) x lei/ litru = .... lei