avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare in spatiu-riscuri,consecinte
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare in spatiu-riscuri,consecinte

Dc.iau in spatiu pe fostul sot,doar pt.ca sa-si poata reface buletinul,fara ca el sa locuiasca in spatiul respectiv.La ce riscuri ma supun?Dc.are dreptul sa pretinda sa locuiasca,el sau copilul sau din alta casatorie,in domiciliu,dupa primirea in spatiu,pe parcursul a celor 7-10 ani cat este valabil buletinul?Cum procedez ca sa-l pot ajuta,dar in acelas timp sa nu ma trezesc cu el in casa?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:12, 23 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1-Fiind un forum,rugam exprimati-va utilizand cuvintele de in limba romana,nu prescurtari
2-Daca acordati viza de resedinta automat,persoana are dreptul sa locuiasca efectiv
3-Dv doriti sa acordati viza de resedinta ,dar sa nu va treziti cu persoana careia ati acordat viza in casa,este un nonsens !
Persoana careia ii acordati viza de resedinta are tot dreptul sa locuiasca la respecativa adresa,
atat timp cat dv ca si proprietar ati dat acordul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Excludere din spatiu dinamo2010 dinamo2010 Daca am primit pe cineva , cu care nu sunt ruda si nici casatorita, in spatiu de locuit , in apartamentul proprietate personala si dupa un timp...trei ... (vezi toată discuția)
Luarea in spatiu a unei rude ligia86 ligia86 Buna seara, Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Am un unchi care a divortat de sotie si s-a mutat in casa bunicilor fara nici un act de proprietate. Acum ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant Orasand Orasand Buna ziua!As avea o intrebare.De curand am dat apartamentul nostru cu contract decomodat da doar semnat intre noi si ei,iar acum dupa cateva zile mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)