Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Salariul de bibliotecar
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Salariul de bibliotecar

Buna ziua!
Lucrez ca bibliotecar comunal din 1996, (am venit in biblioteca prin transfer), am studii superioare, trepte, gradatii le am pe toate, ce salariu brut ar trebui sa am?
Va multumesc!
george-neagu, moderator
Pana nu va fi implementata în totalitate Legea salarizarii (153/2017) nu exista un cuantum salarial fix. Uitati-va pe site-urile bibliotecilor publice care la data de 30 septembrie 2017 aveau obligatia sa posteze liste cu salarii aflate in plata, si va veti convinge. Nu exista nici macar o functie care sa fie salarizata in mod unitar la nivelul mai multor biblioteci din tara. Asadar, pana-n 2022 vom trai intr-o nebuloasa totala.