Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA intracomunitar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA intracomunitar

Buna ziua.SRL cu TVA intracomunitar ci cu cod caen 4120 presteaza serv. constructii imobile in Franta cu contracte comerciale catre pers juridice.am inteles ca locul prestarii este in Fr, nu se raporteaza in 390, dar a intervenit un contract de executie pentru o persoana fizica. Factura se face catre persoana fizica cu TVA sau fara?Ce se intampla daca am facturat si incasat fara TVA? Nu am declarat sediu si nici reprezentant fiscal in Franta.
george-neagu, moderator