avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 291 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pot cere recalculare pensie conf.Legii 142/2016?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pot cere recalculare pensie conf.Legii 142/2016?

La 13.06.2011 pensionat anticipat.La 13.06.2016 transformat pensia anticipata in limita de varsta.
Pot cere recalculare pensie datorita aplicarii legii 142/2016 care modifica vechiul procent de diminuare de 45% ?

Alte discuții în legătură

Stie cineva raspunsul?rog ajutor................ inginerautocad inginerautocad La 13.06.2011 pensionat anticipat.La 13.06.2016 transformat pensia anticipata in limita de varsta. Pot cere recalculare pensie datorita aplicarii legii ... (vezi toată discuția)
Penalizarea ptr pensionare partial anticipata poate sa scada? sorina_h2004 sorina_h2004 Buna seara, m.am pensionat partial anticipat in aprilie 2016… cu 38 luni inainte de a implini varsta de pensionare,astfel an fost penalizata cu 28.5%. ... (vezi toată discuția)
Reducere penalitati pensionare anticipata partiala danctinpog danctinpog Daca am depus dosarul de pensionare anticipata partiala in noiembrie 2015 , dar nu am intrerupt activitatea , pot beneficia de reducerea penalitatilor conform ... (vezi toată discuția)