avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare in spatiu

Buna ziua m-am cununat cu sotul meu si acum am ramas fara buletin. Stăm în casă soacrei mele ea fiind proprietara si nu vrea sa ma ia in spatiu pt a mi se face buletin. Cum procedez pt a avea aceeasi adresa cu sotul meu
Ultima modificare: Vineri, 27 Octombrie 2017
GEORGIANA ZAMTA, utilizator
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 18:42, 30 Octombrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
va faceti buletin unde va iau parintii dvs in spatiu, de exemplu si va faceti flotant pe acel buletin, adica viza de flotant e pe 1 an de zile, nu pe 10, sa nu se mai sperie soacra dumneavoastra; pe spatele buletinului va aparea adresa unde locuiest si sotul dvs

Buna ziua m-am cununat cu sotul meu si acum am ramas fara buletin. Stăm în casă soacrei mele ea fiind proprietara si nu vrea sa ma ia in spatiu pt a mi se face buletin. Cum procedez pt a avea aceeasi adresa cu sotul meu

Dar eu stau in casa soacrei practic fara forme legale ceea ce nu e normal
Ar trebui sa ma adresez organelor de poliție?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
cum sa fie illegal ? e casa soacrei dvs Nu a sotului dvs ; ii poate dona casa fiului dansei si atunci dansul va poate lua In spatiu . altfel dumneavoastra si sotu dvs sunteti alta familie, soacra dvs Nu are nicio obligatie sa va ia in spatiu, va poate spune eventual sa va mutati impreuna in alta parte ;
am inteles ca este doar proprietatea dansei, nu si a fiului dansei ; asa ca faceti-va flotant si mai vedeti in timp,poate dansa o sa aiba sentimente mai bune fata de dumneavoastra,
Vă mulțumesc pt informații

Alte discuții în legătură

Divort stancu_sergiu stancu_sergiu Am o nelamurire, sunt casatorita de 7 ani si vreau sa divortez dar problema e urmatoarea eu stau cu sotul in casa soacrei, adica sunt cu adresa din buletin pe ... (vezi toată discuția)
Flotant posibil in timpul succesiunii? Ioana B1980 Ioana B1980 Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta cu o informatie. Locuiesc in chirie, iar proprietarul apartamentului a murit. Flotantul mi-a expirat intre timp. Sotia ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu - riscuri, consecinte noidoi noidoi Buna ziua. As dori, daca se poate, sa ma ajutati cu niste raspunsuri. In cazul in care cineva isi face buletin pe o adresa a mea (deci, iau acea persoana in ... (vezi toată discuția)