Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare in spatiu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare in spatiu

Buna ziua m-am cununat cu sotul meu si acum am ramas fara buletin. Stăm în casă soacrei mele ea fiind proprietara si nu vrea sa ma ia in spatiu pt a mi se face buletin. Cum procedez pt a avea aceeasi adresa cu sotul meu
GEORGIANA ZAMTA, utilizator
va faceti buletin unde va iau parintii dvs in spatiu, de exemplu si va faceti flotant pe acel buletin, adica viza de flotant e pe 1 an de zile, nu pe 10, sa nu se mai sperie soacra dumneavoastra; pe spatele buletinului va aparea adresa unde locuiest si sotul dvs

Buna ziua m-am cununat cu sotul meu si acum am ramas fara buletin. Stăm în casă soacrei mele ea fiind proprietara si nu vrea sa ma ia in spatiu pt a mi se face buletin. Cum procedez pt a avea aceeasi adresa cu sotul meu

Dar eu stau in casa soacrei practic fara forme legale ceea ce nu e normal
Ar trebui sa ma adresez organelor de poliție?
cum sa fie illegal ? e casa soacrei dvs Nu a sotului dvs ; ii poate dona casa fiului dansei si atunci dansul va poate lua In spatiu . altfel dumneavoastra si sotu dvs sunteti alta familie, soacra dvs Nu are nicio obligatie sa va ia in spatiu, va poate spune eventual sa va mutati impreuna in alta parte ;
am inteles ca este doar proprietatea dansei, nu si a fiului dansei ; asa ca faceti-va flotant si mai vedeti in timp,poate dansa o sa aiba sentimente mai bune fata de dumneavoastra,
Vă mulțumesc pt informații