avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

program de lucru

buna ziua ! va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:1). in ccm avem stipulat clar ! program de lucru 12/24 ,in regulamentul intern ,idem....de lucrat ,lucram cum ne solicita angajatorul(telefonic!), cand nu reusim sa avem ore necesare pt luna respectiva,ex 168 ore,se taie tichetele de masa pt orele nelucrate ! 2). daca angajatorul nu ne asigura efectuarea normei de munca pt program de 12/24 ne poate taia si din salariu? deocamdata se rezuma doar la diminuarea tichetelor de masa. va multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Program de lucru dascalumihaita64 dascalumihaita64 buna seara ! va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:1). in ccm avem stipulat clar ! program de lucru 12/24 ,in regulamentul intern ,idem....de lucrat ... (vezi toată discuția)
Program de lucru dascalumihaita64 dascalumihaita64 buna ziua ! va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:1). in ccm avem stipulat clar ! program de lucru 12/24 ,in regulamentul intern ,idem....de lucrat ... (vezi toată discuția)
Tichete de masa - repartizare inegala a programului Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Am o societate care ponteaza 12 L 12 L 12 L. 1. E corect un astfel de pontaj? Se respecta repausul de 24 ore, dupa lucrul de 12 ore. Mai e ... (vezi toată discuția)