Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea pensiilor

Bună ziua! Recalcularea pensiilor anticipate 2011-2016 a fost publicată în Monitorul Oficial? Mulțumesc mult pentru ajutor! Toate cele bune!
Nu.
In 04.11.2017 proiectul de lege a fost trimis la Presedintele României pentru promulgare.
Cornel Vasile a scris:

In 04.11.2017 proiectul de lege a fost trimis la Presedintele României pentru promulgare.

Suntem în 21 noiembrie 2017.
A fost oare promulgată legea și, eventual a fost publicată în Monitorul oficial?

Mulțumesc!
Legea a fost promulgata la 16.11.2017, prin Decret nr. 990/2017 si devine Legea nr.216/2017, dar inca nu a fost publicata in Monitorul Oficial.
Cornel Vasile, Consilier juridic