Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Gestiune frauduloasă este o infracțiune mai gravă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Gestiune frauduloasă este o infracțiune mai gravă decât înșelăciunea?

Bună!
Două persoane sunt învinuite in același dosar. Una prin plângerea unei presupuse persoane păgubită.... de gestiune frauduloasă și cea de-a doua persoana de înșelăciunea prin sesizarea procurorului de caz. Care dintre cele 2 persoane învinuite are probleme mai mari. Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Este vorba despre o situație din 2006, plângerea s-a făcut în 2012,
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc! Pe mine sincer ma interesa lucrul asta deoarece un domn avocat mi-a spus ca gestiunea frauduloasa este o fapta mai grava, mai ales ca plangerea este facuta de o persoana ( o parte civila) ,iar fapta de inselaciune pentru ca a fost sesizata de procurorul de caz, ar cantarii mai putin, ar fi o fapta mai usoara....... ceva de genul.....