avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Internship
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Internship

Stima,
Recent am un masterand care dorește sa urmeze un program de internship neplătit in firma noastră. E prima data când ma confrunt cu așa ceva și nu știu care sunt pașii de urmat, ce trebuie făcut pentru ca activitatea lui sa fie in legalitate.
Ma poate sfătui cineva?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:59, 17 Noiembrie 2017
vedeti acest articol
www.avocatnet.ro/articol_457...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Internship - reglementari juridice jimi jimi Intentionez sa derulez un program de internship ( ca si antreprenor ). Exista reglementari juridice in aces sens ? CUm pot sa derulez acest program fara sa ... (vezi toată discuția)
Am un angajat cu conventie, ce trebuie sa fac? ANTIANA INDREI ANTIANA INDREI am o angajare cu conventie (a terminat masteru) ce pasi trebuie sa urmez, nu am parola de la itm, unitatea nu a mai avut angajati de mult, contractul trebe ... (vezi toată discuția)
Bursa privata si internship platit Matei Gabriel Catalin Matei Gabriel Catalin Buna ziua! Am nevoie sa primesc niste raspunsuri la urmatoarea situatie: In urma cu 2 saptamani am semnat un contract de bursa privata cu centrul de ... (vezi toată discuția)