Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Țeapă prin Western Union. Cum e posibil ca banii pe ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Țeapă prin Western Union. Cum e posibil ca banii pe care mi i-am trimis să fie ridicați de altcineva?

Cum pot recupera banii?

Am vrut sa cumpăr o mașina , am virat 3000 de € prin Western Union cu ridicare in Germania tot de mine! Cum e posibil ca altcineva sa ridice banii fără a avea MTCN ȘI fără un act de identitate? Am cheltuit și 200 euro sa ajung sa ma întâlnesc iar când am ajuns teapa! Am intrat pe sait la Western și am verificat MTCN și banii erau ridicați cu adevărat ! Cum dr e posibil așa ceva? La ce au mai înființat acest model de transfer dacă este așa vulnerabil??
Manuela Rășină, administrator
Daca ne adunăm mai multi avem poate șansa să ne recuperăm banii. Și eu am pățit exact la fel.
Faceti plangere la Politie, dar nu cred ca va veti recupera banii.
Ati solicitat un punct de vedere de Western Union?
Daca a ridicat altcineva banii, ar trebui sa va despagubeasca.
Credeti ca va despagubi? Ma indoiesc! Sunt foarte multe cazuri de genul si nimeni nu a primit nimic inapoi. Cunoasteti vreun caz ca si-au primit banii inapoi ca si despagubire?
Nu cunosc, dar asa mi s-ar parea firesc, este culpa lor.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat