Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arest la domiciliu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arest la domiciliu

Buna ziua, am stat in arest preventiv 6 luni fara 6 zile , la ultima prelungire am facut cerere de inlocuirea masurii asa ca instanta a dispus locuirea preventiva cu arestul la domiciliu. Acum sunt in faza de camera preliminara si sunt la finalul acesteia urmand in 5 zile sa dea pronuntarea la cereri si exceptii pe rechizitoriu. Cand va dispune instanta primul termen de judecata? imediat ce se va pronunta la cererile si exceptiile de pe rechizitoriu sau in alta zi va fixa termen? si cand ar fi cel mai probabil sa imi fie inlocuita masura arestului domiciliar cu control judiciar? mentionez ca doresc sa merg pe procedura simplificata. Stiu ca nimic nu este sigur daca instanta va dispune inlocuirea masurii sau nu dar macar cand ar fi sansa sa imi dea control judiciar? sunt in a 3 a luna de arest la domiciliu si 6 de arest preventiv
jonnycage, utilizator