avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Diurna PFA fara salariati-actiune castigata in instanta
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Diurna PFA fara salariati-actiune castigata in instanta

Incerc sa gasesc un avocat care sa fi castigat o cauza impotriva unei decizii ANAF privind deductibilitatea diurnei la un PFA fara salariati.
Conform parerii multor consultanti fiscali aceasta problema este tratata abuziv de catre ANAF. Cu toate acestea, se pare ca sunt multe cauze pierdute in instanta. Totusi, am aflat ca ar fi si unele castigate. Am nevoie de un avocat priceput in aceasta speta.
Cel mai recent răspuns: isc_8 , utilizator 21:35, 7 Iunie 2020
Buna seara,
Si eu ma confrunt cu o problema similara.
Am pierdut un proces, dar urmeaza recursul.
Orice informatie (sau ajutor) pe aceasta tema este binevenita.
Multumesc anticipat!

P.S. Dia_8, ai inaintat actiunea? Daca da, imi poti spune te rog cum decurg ostilitatile?
Buna ziua,

Va pot ajuta eu, am mai avut cauze pe acesta tema.
Buna ziua,

Va pot ajuta eu, am mai avut cauze pe acesta tema.
va rog sa ma contactati pe email: misto2@yahoo.com
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am pierdut bilantul pe 2006! ce as putea sa fac? andreiionescu andreiionescu Buna ziua. Din pacate, in niste imprejurari pe care nu are rost sa le descriu, am pierdut bilantul pe 2006. Ce as putea sa fac in cazul acesta? Cum se ... (vezi toată discuția)
Indemnizatia retroactiva pentru gemeni tranulea tranulea dupa doua saptamani de alergat la directia copilului , la I.T.M. , de abia astazi mi s-a spus ca nu se poate face nimic pentru cei care vor indemnizatia ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o problema cu terenul meu. MCG1483 MCG1483 Buna ziua! Ma confrunt de peste 10 ani cu o problema si nu stiu daca/cum se poate rezolva. In anul 2009 am cumparat un teren extravilan pe raza localitatii ... (vezi toată discuția)