Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta

Tatal meu a pierdut sentinta de divort din anul 1997,la arhiva nu a gasit-o ,cei de acolo ridica din umeri,cum as putea s-o obtin?Mentionez ca stie doar anul in care s-a emis hotararea nu si nr de dosar.
~ Conținut șters la cerere ~
Ce as putea sa obtin de la Starea Civila?Mama dupa divort pe data de 9.10.97 si-a refacut buletinul dar pe act nu apare nici o mentiune
Buna seara,
Mergeti la Starea civila unde s-au casatorit tatal si mama. Acolo, la cotorul certificatului de casatorie, este trecuta sentinta de divort 9numarul sentintei si al dosarului).
Va sfatuiesc sa mai incercati o data la arhiva judecatoriei unde s-a pronuntat divortul.
Este imposibil sa nu existe sentinta.
Multumesc,o sa incerc!