avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Concurs de infractiuni
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Concurs de infractiuni

Buna ziua, daca acum am un dosar penal pentru trafic de droguri si grup infractional organizat se considera concurs de infractiuni sau sa mai fi avut un dosar din urma care nu a fost solutionat? va multumesc
Se aplică regulile privind concursul de infracţiuni.
Chiar daca e doar un singur dosar si e prima abatere? Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Se aplică regulile privind concursul de infracţiuni.

Aveti 2 infractiuni savarsite in concurs, nu exista alta varianta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 39 se modifica? vdeny vdeny Buna ziua, legea 39 grup infractional se modifica la 1 feb? Multumesc mult (vezi toată discuția)
Arestat pentru contrabanda de marfuri furate in tarile u.e sonnia sonnia buna ziua!nepotul meu a fost arestat la sfarsitul lunii martie pt.contrabanda cu marfuri furate in Spania si tranzitate prin tarile U.E. si, cum am aflat ,ar ... (vezi toată discuția)
Dezincriminarea articolul 8 din legea 39/2003 prin ncp? Ionescu1985 Ionescu1985 -In concret un inculpat a fost trimis in judecata pentru fapta prev de art 8 din legea 39/2003 raportat la art 323 Cpen vechi.Dosarul se afla in curs de ... (vezi toată discuția)