Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara - proaspăt cetățean român cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara - proaspăt cetățean român cu interdicție mai veche pe România

Am interdicție în România, dar mi-a venit certificatul de cetățenie română... Cum pot scoate interdicția?
Adresati o cerere scrisa la cei care v-au acordat drepturile.
Daca nu stiau nu le mai scrieti.

Ar fi bine sa precizati de unde izvoreste interdictia.
Este posibil să îmi anuleze cetățenia??
Am avut țigări-de aici e interdicția
Am întrebat poliția de frontieră Romina și mi-a zis șale duc certificatul de cetățenie și îmi scoate interdicția, să fie adevarat?
Nu am studiat acest aspect.
E posibil sa aveti nevoie de hotărâre judecătorească.
Un cetățean român nu poate avea interdicția de a intra pe teritoriul României. Din cate stiu eu.Problema poate fi însă aceea ca interdicția din hotărâre operează si nu cred ca se stinge pur si simplu si ca sa nu riscati ar fi bine sa o faceti prin proces ca sa nu încălcați hotărârea judecătorească.

Încercați să apelați la avocat ca sa va faca un studiu de caz si sa caute solutia mai inainte de a face vreun demers oficial.Trebuie văzut exact cum sa se procedeze si sa stiti exact ce aveti de facut.
Bănuiesc că aveti cetățenie moldovenească.

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat