Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare permis de conducere

Buna ziua. Am o intrebare. Mi-a fost retinut permisul de conducere, iar perioada retinerii expira pe 24 decembrie, duminica. Luni si marti adica 25 si 26 sunt libere. Exista oare vreo sansa sa-l recuperez pe 22 decembrie, cu o declaratie pe proprie raspundere ca voi conduce doar dupa ce expira perioada, adica de pe 25 decembrie?
Multumesc.
Va ridicati permisul in prima zi lucratoare dupa sarbatori