avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recuperare permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recuperare permis de conducere

Buna ziua. Am o intrebare. Mi-a fost retinut permisul de conducere, iar perioada retinerii expira pe 24 decembrie, duminica. Luni si marti adica 25 si 26 sunt libere. Exista oare vreo sansa sa-l recuperez pe 22 decembrie, cu o declaratie pe proprie raspundere ca voi conduce doar dupa ce expira perioada, adica de pe 25 decembrie?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 13:18, 2 Decembrie 2017
Va ridicati permisul in prima zi lucratoare dupa sarbatori

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sambata 1mai e zi libera? ank_c35 ank_c35 Buna ziua, vreau sa va intreb daca ziua de 1 Mai e libera mai ales ca e sambata? multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua. as dori sa stiu daca este legal ca o zi de sarbatoare ... Ella001 Ella001 Buna ziua. As dori sa stiu daca este legal ca o zi de sarbatoare lucrata in weekend sa nu fie compensata in niciun fel si sa fie considerata ca fiind ... (vezi toată discuția)
Ziua de 23 ianuarie 2017 este nelucratoare Cippas Cippas In cadrul unui document s-au cerut informatii in termen de 5 zile lucratoare. In codul muncii ziua de 23.01.2017 nu este declarata zi de sarbatoare legala in ... (vezi toată discuția)