Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depasire pe linie continua
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depasire pe linie continua

Am depasit un camion pe linie continua la coborare in panta avem vizibilitate 200-300metri echipajul de politie se afla la circa 1km fata de mine m-au vazut dupa lumini ca am depasit camionul(era noaptea) si mi l-au suspendat pe o perioada de 30 de zile.
A oprit camionul si i-au luat doar datele nu este specificat pe proces verbal numele ci doar numarul de inmatriculare.
nu exista filmare deoarece se aflau in aval.
Ce sanse as avea la contestatie?
Soferul acelui camion va fi chemat ca martor in cazul in care depuneti contestatie.