avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Depasire pe linie continua
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Depasire pe linie continua

Am depasit un camion pe linie continua la coborare in panta avem vizibilitate 200-300metri echipajul de politie se afla la circa 1km fata de mine m-au vazut dupa lumini ca am depasit camionul(era noaptea) si mi l-au suspendat pe o perioada de 30 de zile.
A oprit camionul si i-au luat doar datele nu este specificat pe proces verbal numele ci doar numarul de inmatriculare.
nu exista filmare deoarece se aflau in aval.
Ce sanse as avea la contestatie?
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 22:04, 1 Decembrie 2017
Soferul acelui camion va fi chemat ca martor in cazul in care depuneti contestatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare proces verbal Puyan Puyan Buna seara.Vineri seara am iesit in oras cu masina si ma deplasam pe directia Petrila - Petrosani in centrul orasului Petrila era un echipaj de politie care ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat abuziv pt 60 de zile ForWhhy ForWhhy Bună ziua. Câteva zile mergeam cu prieteni acasă și într-un sat un echipaj de politie au trecut lângă noi cu semnale luminoase. Mașina de politie a ... (vezi toată discuția)
Contestatie proces verbal depasire linie continua radu_cioclu radu_cioclu Buna ziua, In dimineata zilei de 29.03.2011 ma deplasam pe DN4 dinspre Oltenita spre Bucuresti, dupa iesirea din satul Negoesti aveam un camion in fata care ... (vezi toată discuția)