Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Iesire la pensie

Buna ziua
Mama mea este nascuta in iulie 1959 si are un stagiu total de cotizare pina acum de 34 de ani.
In ce an ar putea iesi la pensie pentru limita de virsta?
Poate sa iasa anticipat iar daca da in ce conditii?
In cazul in care iese la pensie anticipat poate obtine venituri din dobinzi sau nu are voie sa obtina nici un fel de venituri suplimentare?
Va multumesc anticipat

George
geobat68, utilizator