Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte adiționale -negociere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte adiționale -negociere

Legat de negocierea contribuțiilor prin trecerea lor la angajați și mărirea salariului minim la 1900 începând cu 01.01.2018 - negocierea se face pana în 20 .12.2017 dar actele adiționale de mărire pana când , tot pana în 20 sau în termen de 20 de zile lucrătoare de la intrarea în vigoare a HG ?
HG 846/2017 este aplicabila de la 01.01.2018, iar actele aditionale trebuiesc intocmite si transmise in reges inainte de aceasta data conform cu HG 500/2011 si cu dispozitiile Codului muncii.
Modificarea salariului in REVISAL o puteti face pana la data de 31.12.2017, inclusiv.