Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbarea Sc, în PFA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbarea Sc, în PFA

Cum trebuie să procedez ca să transform un SRL în PFA și dacă cu PFA pot sa lucrez la extern în Europa.? Mulțumesc anticipat.
Stef1969 a scris:

Cum trebuie să procedez ca să transform un SRL în PFA și dacă cu PFA pot sa lucrez la extern în Europa.? Mulțumesc anticipat.

Buna ziua,

Nu puteti schimba un SRL in PFA. Trebuie sa inchideti SRL-ul sau sa il suspendati si sa va deschideti un PFA. Practic, PFA-ul esteo alta entitate noua care nu va avea nimic de preluat din SRL.
Puteti lucra cu PFA la extern; va trebui sa va inregistrati in registrul operatorilor intracomunitari cu PFA-ul.
ALEXANDRA VASILE a scris:

Stef1969 a scris:

Cum trebuie să procedez ca să transform un SRL în PFA și dacă cu PFA pot sa lucrez la extern în Europa.? Mulțumesc anticipat.

Buna ziua,

Nu puteti schimba un SRL in PFA. Trebuie sa inchideti SRL-ul sau sa il suspendati si sa va deschideti un PFA. Practic, PFA-ul esteo alta entitate noua care nu va avea nimic de preluat din SRL.
Puteti lucra cu PFA la extern; va trebui sa va inregistrati in registrul operatorilor intracomunitari cu PFA-ul.

Stef1969 a scris:

ALEXANDRA VASILE a scris:

Stef1969 a scris:

Cum trebuie să procedez ca să transform un SRL în PFA și dacă cu PFA pot sa lucrez la extern în Europa.? Mulțumesc anticipat.

Buna ziua,

Nu puteti schimba un SRL in PFA. Trebuie sa inchideti SRL-ul sau sa il suspendati si sa va deschideti un PFA. Practic, PFA-ul esteo alta entitate noua care nu va avea nimic de preluat din SRL.
Puteti lucra cu PFA la extern; va trebui sa va inregistrati in registrul operatorilor intracomunitari cu PFA-ul.