Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... De ce cei care au făcut echivalarea doctoratului cu ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

De ce cei care au făcut echivalarea doctoratului cu gradulI beneficiază și de indemnizație de doctorat și de echivalare iar cei care au primit titlul de doctor după 1 iulie trebuie să aleagă?

De ce cei care au făcut echivalarea doctoratului cu gradul I înainte de 2017 beneficiază de indemnizație și gradul I iar cei ce au primit titlul de doctor după 1 iulie trebuie să aleagă între cele două?De ce nu este la fel la toți?Unde este corectitudinea

Acestea sunt prevederile Legii 153 din 2017 si un raspuns clar l-ai putea obtine doar de la cei care au facut legea.