Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumul pensie cu salariu
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumul pensie cu salariu

Exista un act normativ care restrictioneaza cumulul pensiei cu salariul in institutiile bugetare?
Nu.
Valabil pentru pensia de limita de varsta.
Eu stiam ca este valabil doar pentru cei pensionati anticipat.
Doar pensia de limita de varsta poate fi cumulata cu salariul.
Nu exista niciun act normativ care sa restrictioneze cumulul pensiei cu salariul in institutiile bugetare.
Deocamdata. Nu-i asa?