avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 392 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce anume apare pe cazier dupa suspendarea permisului ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce anume apare pe cazier dupa suspendarea permisului pentru conducere sub influenta?

Buna ziua.
Anul trecut,pe 26 decembrie mi-a fost suspendat permisul timp de 3 luni pentru conducere sub influenta alcoolului.
Neavind antecedente l-am putut recupera dupa sustinerea probei de 13 intrebari dupa o luna.
Am in plan angajarea ca sofer si doresc sa stiu daca aceasta suspendare ma va impiedica.
Mentionez ca am avut 0,11 alcoolemia.
Cel mai recent răspuns: alexliteon , utilizator 17:24, 21 Decembrie 2017
0.11 in aer sau in sange?
a scris:

0.11 in aer sau in sange?

In aer

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcool la volan DumanIrina DumanIrina Buna ziua! Referitor la sanctiunile aplicate in urma descoperirii unei persoane conducand sub influenta bauturilor alcoolice, imi e neclara multitudinea de ... (vezi toată discuția)
Comunicare hotarare penala Adrian_22 Adrian_22 Buna seara! Am si eu nevoie de o lamurire in privinta cu Hotararea. Acum un an si trei luni am condus baut un autoturism (am avut permisul de jumatate de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc sa adresez si eu o intrebare. in data de 27 ... Paraschiv12 Paraschiv12 Buna ziua, doresc sa adresez si eu o intrebare. In data de 27 decembrie 2019 am mers cu familia la munte in statiunea moeciu de sus, si am inchiriat atv-uri, ... (vezi toată discuția)