Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce anume apare pe cazier dupa suspendarea permisului ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce anume apare pe cazier dupa suspendarea permisului pentru conducere sub influenta?

Buna ziua.
Anul trecut,pe 26 decembrie mi-a fost suspendat permisul timp de 3 luni pentru conducere sub influenta alcoolului.
Neavind antecedente l-am putut recupera dupa sustinerea probei de 13 intrebari dupa o luna.
Am in plan angajarea ca sofer si doresc sa stiu daca aceasta suspendare ma va impiedica.
Mentionez ca am avut 0,11 alcoolemia.
0.11 in aer sau in sange?
a scris:

0.11 in aer sau in sange?

In aer